Döviz ve altın yükseliyor

2020 yılının son çeyreğine gelinen şu günlerde, covid-19 nedeniyle durgunlaşan piyasalar, yeni yeni hareketlenirken,Dünya çapında bir ekonomik krizde görülmekte.

Yaşanan küresel krizin etkisiyle, kırılgan yapıya sahip ülke ekonomileri olan ülkelerde develuasyon v.b. gibi durumlar ortaya çıkmış durumda. Her ne kadar, Dünya coğrafyasında bizde çok daha kötü durumda olan ekonomiler, durumdan çok daha ağır bir şekilde etkilenmiş olsalarda, ülkemizde de minik develuasyonlar ve tefe tüfenin yükselmesi gibi etkileri olmakta.

Tüm bu yaşananlara bağlı olarak, altın fiyatlarının ve döviz fiyatlarının yükselmesi ile, gıdadan giyime, inşaattan tekstile bütün sektörlerde fiyat artışları izleniyor.

Paykwik fiyatları’da yükselişte

Paykwik, hepimizin bildiği üzere, Avro para birimine endeksli bir epin kod sistemidir. Döviz kurlarındaki bu ani artış nedeni ile, her yabancı para birimi üzerinden işlem gören, ürün, sistem, hammadde gibi Paykwik epinler içinde fiyat yükselmesi söz konusu.

Aynı oranda, bozum kurlarında yaşanan yükselme nedeni ile, paykwik kullanıcıları açısından, çokta büyük bir sorun değil gibi görünen bu durum, aslında epin sektörünüde oldukça etkisi altına almış durumda.

Paykwikevi.com olarak, elimizden geldiğince, döviz kurlarındaki dalgalanmaları, siz değerli müşterilerimize yansıtmadan hizmet vermeye devam ediyoruz.