Paykwik Alımlarında Dikkatli Olun

Paykwik Alımlarında Dikkatli Olun

Güvenilir Ödeme Yöntemi Paykwik :Online sitelerden alışveriş yapılması ya da oyun sitelerine para transferlerinin gerçekleştirilmesi gündeme güvenilir ödeme yöntemlerini getirmiştir. Şu sebeple sitelerde pek oldukça insan banka hesap bilgilerini de kredi kart bilgilerini de vermek istememektedir. Dolandırılan bireylerin sayısının artmasından sonrasında kendini gösteren bu talep neticesinde Paykwik kartına yönelen kişilerin sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Paykwik kartlar ön ödemeli elektronik kartlar içinde en oldukça itimat aşılayan sistem olarak bilinmektedir. Ek olarak sistemin ilk olarak İngiltere’de kullanılmaya başlaması da malum gerçekler arasındadır.

Teknolojik olarak para transferi gerçekleştirmeyi ve ödeme yapmayı elde eden Paykwik, akıllara gelen güvenlik sorularının tamamını sistem özellikleri yardımıyla yanıtlayabilmektedir. Ilk olarak Paykwik kartlar tek kullanımlıklardır. Her kart içinde ise bireylerin tercih etmiş olduğu bakiyeler bulunmaktadır. Bu sayede kartlar bakiyeleri tükendiğinde sistem tarafınca otomatik bir halde iptal edilmektedir. Kullanıcılar da kart bilgilerinden yana dolandırıcılık riskinden uzak tutulmaktadır. Şu sebeple her kart üstünde kendine özgü PIN numaraları ve güvenlik kodları bulunmaktadır.

Paykwik Alımlarında Dikkat

Paykwik kart kullanım oranlarının artması da ne yazık ki bir dolandırıcılık malzemesi haline getirilmiştir. Bu alanda gerçek anlamda yetkisi olmayan siteler kart satışı yaptığını iddia etmektedir. Bu şekilde sitelerin amaçları kart alımları esnasında ödemeler için kişilerden belli miktarlar para aşırmak ya da bireylerin kimlik bilgilerini çalmak olarak gösterilebilmektedir. Sadece kullanıcılar güvenilir Paykwik siteleri yardımıyla dolandırılma riskinden uzak kalabilmektedir. Sitelerin güvenirlikleri resmi sertifikaları ile kanıtlama edilmektedir. Sitelerdeki sertifikalar hem hakkımızda isminde bölümlerden hem de adres çubuğunun yan kısmında olan kilit simgesinden denetim edilebilmektedir. Kullanıcılar lüzumlu olan kontrollerini yaptıktan sonrasında alışverişlerini gerçekleştirdiklerinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan kartlarına haiz olabilmektedir. Kart alımlarında ödemeler TL olarak yapıldığı için ödemeler kolay şekilde yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Güvenli Ödemeleriniz için Paykwik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

Bir Cevap Yazın